Marka Tescil Sorgulama Loader

İsim Patent Sorgulama

Yaptığınız işin ya da firmanızın başkaları tarafından kopyalanmaması, rakiplerinizin karıştırılmamanız ve en önemlisi müşterileriniz tarafından hatırlanmanız için yapmanız gereken en önemli şey bir isme sahip olmak.  Bunun için yapmanız gereken ilk işlem ise isim patent sorgulama işlemidir. Halk arasında marka tescili genelde yanlış bir kullanımla patent tescili olarak geçtiği için çoğu firma isim patent aldığını düşünür, aslında yapılan işlem marka tescilidir.

Genel kullanımı ile bilinen isim patent sorgulama işlemi, tescil etmek istediğiniz marka adının bir başka firma tarafından kullanıp kullanılmadığını öğrenmenize yarar.

Marka İsim Patent Sorgulama

Bütün isim hakları işleminden önce, isim patenti sorgulama  yani aslında marka isim sorgulama işlemi yapılmalıdır ve isim patent sorgulama sonucuna göre hareket edilmelidir. Türk Patent Enstitüsü tarafından kabul edilen tescil işlemleri, marka isim sorgulama işlemi sonucunda, tescil etmek istediğiniz ismin, başkası tarafından alınmamış olması şartı ile gerçekleşmektedir. Herhangi bir isim, internette domainler ve firma isimleri, orijinal olmalı ve başkası tarafından daha önceden tescil edilmemiş olmalıdır.

Özellikle bir firma kurarken, firma ismi sorgulama işlemlerini önceden yaparsanız, firma kuruluşu esnasında karşılaşacağınıza sıkıntıları, daha önceden gidermiş olursunuz.  Genellikle firma ismi ile marka isminin aynı olması akılda kalıcılık açısından tercih edilir bu yüzden firma ismi sorgulama işlemi de en az isim patenti sorgulama kadar önemlidir.  İşlemleriniz için, işin uzmanı olan kişilerin tercih edilmesi, tescil işlemlerinizin sorunsuz bir şekilde bitirilmesine yardımcı olacaktır.

Patent İsim Sorgulama ile Markalaşmaya Bir Adım Atın

Bir firma, büyük firmaların arasında girmek için adım atıyorsa, öncelikle, işe markalaşacak bir isim üzerinde karar vererek başlamalıdır. Bu ismi belirledikten sonra, Türk Patent Enstitüsü tarafından, tescil işlemi gerçekleşecektir.

Bir firmanın kurumsallaşmak için ve kendi hizmetlerini korumak için yapması gereken en önemli işlem marka sahibi olmaktır. Marka veya patent tescilinin ise güvenilir ve konusunda uzman kişilerin takibinde yapılması sürecin daha az maliyetli ve sorunsuz tamamlanması için önemlidir.

Tescil işleminizin ilk adımı olan isim patent sorgulama yani marka ismi sorgulama işlemi ile başlayın. Tescil etmek istediğiniz isimlerle beraber bize talep bırakın, uzman vekillerimiz sizinle iletişime geçsin.

HEMEN BAŞVUR

Marka temsilcimiz sizi arasın.